Projekt EDISON: Mieszkanie, Plac Bohaterów Getta w Krakowie

Apartament mieszkalny urządzony w stylu fabrycznego loftu przeznaczony dla młodych (również duchem) ludzi ceniących sobie połączenie tradycji i nowoczesności a ponad wszystko zwracających uwagę na każdy detal wykończenia i umeblowania.

Mieszkanie o deweloperskim rozplanowaniu zostało praktycznie całkowicie  wyburzone wewnątrz. Celem było otwarcie wszystkich przeszklonych powierzchni na cały apartament. Dzięki temu apartament stał się bardzo jasny i zyskał poczucie przestronnego loftu mimo swoich 47m2. Niemniej jednak sypialnia została oddzielona od części dziennej ścianą ale nie została zamknięta drzwiami. Króluje w niej duże łóżko z podświetlanym wezgłowiem ze szkła akrylowego zaprojektowanym przez markę designOmania i wyprodukowanym we Francji.

Charakteru fabrycznego loftu nadają apartamentowi ściany w salonie, sypialni i łazience wykończone 100-letnią cegłą pochodzącą z rozbiórki. Ponadto w salonie i kuchni ściany są wykończono płytami z betonu architektonicznego co sprawia, że wnętrza nabierają typowo fabrycznego charakteru, natomiast zainstalowane estradowe oświetlenie nadaje wrażenia tajemniczości.  Apartament ma przestronny salon z głęboką sofą (tzw. day bed) posiadającą funkcję spania, jadalnię ze stołem z nogami ze stali ciętej laserowo i krzesłami z Kare Design, sypialnię z dużym podwójnym łóżkiem i w pełni wyposażoną kuchnię z wyspą.  Łazienka zaprojektowana przez dewelopera była standardowo niewielka więc aby ulokować w niej dwuosobową saunę IR została powiękrzona. Zyskała dzięki temu charakteru salonu SPA a duży przysznic typu walk-in oddzielony od reszty taflą szkła potęguje to wrażenie. Miłym dla oka detalem jest tu zestawienie fantazyjnie rzeźbionego, drewnianego lustra z prostą umywalką osadzoną w betonowym blacie z nogami ze stali ciętej laserowo i nowoczesną baterią podtynkową.  

Uzupełnieniem jest bardzo obszerny taras z kompletem wypoczynkowym oraz  mini ogrodem z naturalnych roślin i iluminowanymi donicami.

Inwestorzy bez namysłu nazwali ten apartament Edison i nie będzie trudno odgadnąć dlaczego...

 

  • Facebook Black Round
  • Twitter Black Round
  • Instagram Black Round

© 2015 by MPD markopolo design

 

+48 666-58-48-16   |   markopolo.design@gmail.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now
Jadalnia i kuchnia